Taşlıçay Belediyesi

Vali Elban’dan Taşlıçaya Bayram Ziyareti

İlçemizden Haberler

Vali Elban’dan Taşlıçaya Bayram Ziyareti

Vali Süleyman Elban, Taşlıçay’da Kamu Görevlileri Ve Vatandaşlarla Bayramlaştı

Kurban Bayramı’nın ikinci günü olması münasebetiyle Ağrı Valisi Süleyman Elban, Damar Cafe ve Restaurantta düzenlenen törende kamu görevlileri ve vatandaşlarla bayramlaştı.Taşlıçay Kaymakamı Enver Özderin, Taşlıçay Belediye Başkanı İsmail Taşdemir ve Kurum müdürleri tarafından karşılanan Vali Elban bayramlaşarak vatandaşlarla bi süre sohbet etti.
Bayramlaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Vali Elban, bayramların güzel olduğunu belirterek, ” Bayramlar güzel ve özel günlerimizdir. Bizleri birbirine yaklaştıran, kaynaştıran, büyüklerimizin sevgisini, saygısını kazandığımız, onların ellerine öperek dualarını aldığımız, küçükleri sevindirdiğimiz günlerdir. Şehitliğimizi, gazilerimizi ve şehit ailelerini ziyaret ederek, onların yalnızlıklarını paylaştığımız, fakir fukarayı gözettiğimiz çok özel günler bayramlar. Bu günlerin böyle yaşanması toplumda birliğimizi, dirliğimizi, bütünlüğümüzü ve beraberliğimizi güçlendiriyor. Sevinçler paylaştıkça artar, üzüntüler ise paylaşıldıkça azalır. Sevinçleri çoğaltmanın en güzel yapı bunu paylaşmaktır. Bayramlarda böyle paylaşma gerçekleştiriyoruz. Bayramlarda yapılan her şey çok güzel. Bu manada baktığımızda toplumda bayram bilinci ve kültürü yerleşmiş. O yüzden herkes bayramı kutlamaya, bayram sevincini yaşamaya çalışıyor. Bütün vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum. Nice bayramlara sağlık, afiyet içerisinde, ailelerle beraber girmelerini Allah’dan niyaz ediyorum” dedi.Daha sonra Damar Cafe ve Restaurant işletme sahibi Turan Damar konuklara çay ve tatlı ikramında bulundu.

Kaynak: Taşlıçay Belediyesi  Ağrı Haberleri Ağrı Haber Ajansı

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

Taşlıçayda Işıklandırma ve Refüj Çalışmaları Bitti

Taşlıçay'da Işıklandırma ve Refüj Çalışmaları Bitti

Taşlıçay Belediyesinin cadde aydınlatma ve refüj çalışmaları sona ulaştı.
Belediye Başkanı İsmail Taşdemir çalışmaya yönelik açıklamalarda bulunudu. Alt ve üst yapı çalışmalarının ilçede sürdüğünü ifade eden Taşdemir, Işıklandırma çalışmasının ilçeye renk kattığını belirtti. Başkan Taşdemir, diğer çalışmalarla da Taşlıçay'ın yıldızının parladığını sözlerine ekledi. Işıklandırma çalışması ile ilgili değerlendirme yapan Başkan Taşdemir, "Daha önce ilçemizin cadde aydınlatılması TEDAŞ tarafından yapılmıştı, Tabi bunlar cadde aydınlanması için artık yetersiz kalıyordu ve bundan dolayı biz bu konu ile ilgili bir proje hazırladık.Yapılan çalışmalar sonucunda orta cadde olmak üzere ilçenin giriş ve çıkışlarına 136 adet tasarruflu led ışıklı aydınlatma direği ile yeniledik. Taşlıçay artık geceleri de güzel olacak. Işıklandırma çalışması caddeye renk kattı. İlçe’de bu tür çalışmalarımız devam edecek. Bu çalışmanın ardından ilkbaharda yeşillendirme ve ağaçlandırma çalışmamız olacaktır.İlçenin giriş ve çıkışlarına kemer yapılması ardından, kaldırım ve asfalt çalışmalarımız başlayacaktır.Büyük projemiz olan sıcak su çalışmalarımızda ilkbaharda halkın hizmetine sunulacaktır.Işıklandırma çalışması güzel bir çalışma oldu. İnşallah ilçemizi daha güzel yerlere taşıyacağız" diye konuştu.

Ağrı / Taşlıçay

Kaynak: Ağrı Haber Ajansı

DEVAMI

Tap Mahallesi Yol Çalışmaları Sürüyor

Tap Mahallesindeki Çalışma Hayatı Kolaylaştırdı

Taşlıçay Belediyesi üst yapı çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.Taşlıçay Belediyesi Tap Mahallesinde imar planına göre başlattığı yol çalışmasında sona yaklaşıyor. Taşlıçay Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri eski hali oldukça kötü olan yolu hem genişletti hem de düzenledi.
Bölgede yaşayan vatandaşlara büyük bir kolaylık sağlayan Tap Mahallesinde, şimdiye kadar gerçekleştirilen çalışmalarda 7000 m2 kilittaş, 2000 mt de bordür döşendi. Başkan İsmail Taşdemir yaptığı açıklamada parke taşı yapım çalışmasının devam edeceğinin 2017 yılı içerisinde bütün bozuk olan yolların parke taşı ile yapılacağını belirtti.
Kaynak: Ağrı Haberleri Taşlıçay Haberleri

DEVAMI

Başkanımız

baskan
İsmail Taşdemir
Taşlıçay Belediye Başkanı

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • Deneme Kategori Başlığı 6
  • Deneme Kategori Başlığı 5
  • Deneme Kategori Başlığı 4
  • Deneme Kategori Başlığı 3

Videolar

  • Taşlıçay Video